بلاگ

۵ حقیقت شگفت انگیز درباره روغن جوجوبا که نمی‌دانستید

مرکز لیزر شهریار

مرطوب کننده ها در روزهای استفاده از ژل ضد عفونی کننده، الکل و شوینده‌های صابونی به جرأت تنها حفاظ ما در برابر خشکی پوست هستند. مرطوب کننده ها ممکن است مصنوعی و یا طبیعی باشند. روغن جوجوبا یکی از موثرترین مرطوب کننده‌های طبیعی است. از این روغن در بسیاری از مرطوب کننده‌ های قوی استفاده می‌شود. اینبار ۵ حقیقت شگفت انگیز و جالب را درباره روغن جوجوبا بیان کرده‌ایم، تا شما را بیشتر با این مرطوب کننده فوق العاده آشنا کنیم.

پایداری روغن جوجوبا

روغن جوجوبا بر خلاف روغن‌های دیگر گیاهی بسیار پایدار است. این روغن نسبت به اکسیداسیون و درجه حرارت بالا (حتی ۳۰۰ درجه سانتی گراد) مقاوم است و جالب آنکه هیچگاه فاسد نمی‌شود. همچنین اگر جوجوبا را به روغن‌های دیگر اضافه کنید، باعث افزایش پایداری آن‌ها خواهد شد.

 

اسم روغن جوجوبا

اسم این روغن شاید شما را به اشتباه بیاندازد، اما این روغن در حقیقت شبیه واکس است و گرانروی پایینی دارد. این واکس مایع کمی طلایی است. این روغن به علت وجود سولفید‌ها از دمای منفی ۷ درجه سانتی گراد، حالت واکس دارد.

اسم لاتین گیاهی که از آن روغن جوجوبا گرفته می‌شود، “simmondissia chinensis”  است. که معنی آن کشور چین را به عنوان مبداء پیدایش این گیاه نشان می‌دهد. اما با توجه به اینکه این گیاه در سطح وسیع در کالیفرنیا کشت پیدا کرده و از آنجا صادر می‌شود، مردم فکر می‌کنند، این گیاه بومی آمریکا است!

 

نقش جوجوبا در حمایت از حیوانات!

روغن جوجوبا یکی از اصلی‌ترین  عوامل نجات وال‌ ها است. این روغن جایگزینی روغنی شد که از این حیوانات گرفته می‌شد. این روغن خواصی مشابه با روغن سر نهنگ(موم سفید) دارد و به همین دلیل باعث شد، شکار این حیوانات کاهش پیدا کند.

 

شباهت جوجوبا و سبوم انسانی!

روغن جوجوبا از نظر ساختار شیمیایی بسیار شبیه به سبوم انسانی(چربی پوست) است، که به طور اسرار آمیزی توسط پوست تولید می‌شود. به همین دلیل جوجوبا به راحتی در ساختار پوست نفوذ کرده و جایگزین سبوم در پوست‌های خشک می‌شود. جالب‌تر آنکه اگر سبوم پوست بیش از حد باشد، جوجوبا از تشکیل سبوم بیشتر جلوگیری می‌کند.

 

 

جوجوبا دوست رژیم لاغری شما

روغن جوجوبا توسط دستگاه گوارش ما هضم نمی‌شود. بر خلاف این حقیقت، این محصول یکی از بهترین روغن‌ها برای سرخ کردنی‌ها محسوب می‌شود. این روغن به علت جذب نشدن در غذا، کالری به آن‌ها اضافه نکرده و باعث کمک به رژیم لاغری شما می‌شود.

این روغن به عنوان یکی از پایه‌های عطر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما مهمترین استفاده آن به عنوان مرطوب کننده دست و صورت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *